En konsert kan romme mye av det vi erfarer i et helt liv.
Slik Knut Hamsun skriver fram et helt liv i sin trilogi, beveger vi oss denne kvelden mellom ytterpunkter. Vi begynner i Richard Strauss’ Metamorphosen, skrevet i skyggen av krigen.
Derfra går vi videre inn i den wienerske salongen – til musikken som oppstår der mennesker møtes – og videre inn i Schuberts store kammermusikk. Det kan høres ut som to ytterpunkter. Men det er det samme livet vi møter. Noe er gått tapt. Noe blir igjen. Og noe fortsetter, helt av seg selv.
Hør smakebiter
Gi donasjon til Amnesty
Gjennom vårt samarbeid med Amnesty ønsker vi å vise hvordan musikk kan være en stemme for humanitet og frihet. Musikk alene redder ikke liv, men den kan inspirere til handling. Gi et bidrag og støtt kampen for frihet og likeverd.
Her kan du gi din donasjon.
Tirsdag 13. oktober kl. 19.00
Universitetets Aula
Program
Richard Strauss
Metamorphosen (arr. for strykeseptett)
Erich Wolfgang Korngold
Intermezzo fra strykeseksett, op. 10
Fritz Kreisler
Liebesleid
Tempo di Menuetto
Schön Rosmarin
Liebesfreud
Franz Schubert
Finale fra strykevintett i C-dur
Medvirkende
Alex Robson, fiolin
Bjarne Magnus Jensen, fiolin
Aine Suzuki, bratsj
Marthe Husum, bratsj
Torun Stavseng, cello
Frida Fredrikke Waaler Wærvågen, cello
Marius Flatby, kontrabass


